Lisans Programları

Laboratuvarlar

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Biyomedikal Enstrümantasyon Laboratuvarı; Öğrencilere insan vücudundaki fizyolojik büyüklükler için gereken ölçüm tekniklerini ve sensörleri tanıtan, aynı zamanda fizyolojik işaretleri deneysel uygulamalar ile gösteren bir laboratuvardır. Deneyler BIOPAC deney setleri üzerinden yapılmaktadır.  

Biyomalzeme ve Hücre Kültür Laboratuvarı; Biyomalzeme, nanomalzeme üretimini ve hücre kültür çalışmalarını kapsamaktadır. Derin Dondurucu, Soğutmalı İnkübatör, Homojenizatör, CO2 İnkübatörü, Mikrobiyolojik Emniyet Kabini, Santrifüj, Mikroplaka Okuyucu vb. cihazlar bulunmaktadır.

Sinirbilim Laboratuvarı; Beynin bilişsel süreçlere ait temel hesapsal mekanizmalarını gerçekleyen modelleri oluşturma çalışmaları iş istasyonları ile yapılmaktadır.

Bilgisayar Laboratuvarı; Bilgisayar destekli tasarım dersleri ile çeşitli yazılım uygulamalarını içeren derslerin yapılmasına olanak sağlamak üzere 48 adet bilgisayar bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin araştırma ve ödevleri için serbest çalışma zamanları mevcuttur.

Devre Laboratuvarı; Bölüm öğrencileri temel elektronik devrelerini pratik anlamda gerçekleştirmektedirler. Öğrencilerin deneylerini gerçekleştirmek üzere 24 adet dijital osiloskop, 24 adet fonksiyon jeneratörü, 24 adet DC güç kaynağı ve 24 adet dijital multimetre bulunmaktadır.

Mikroişlemciler Laboratuvarı; Intel 8051 mikroişlemcisi ve Microchip PIC mikrodenetleyici deney setleri ile temel mikroişlemci ve denetleyici deneyleri yapılabilmektedir. 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin