Bölüm Hakkında

Genel Tanıtım

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Bölümümüz 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında lisans eğitimine başlamış olup 3 profesör, 3 doktor öğretim üyesi ve 2 araştırma görevlisi ile günden güne büyümeye devam etmektedir. Bölümümüzde lisans eğitimine devam etmekte olan 285 lisans öğrencimiz bulunmaktadır.

Bölümümüzde 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılından itibaren II. Öğretim Lisans Programı açılmıştır. Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi'nde "Biyomedikal Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans Programı"na öğrenci alımına başlanmıştır. Bölümümüzde yüksek lisans eğitimine devam etmekte olan 23 yüksek lisans öğrencimiz bulunmaktadır.

Amacımız

Mühendislik tekniklerini kullanarak tıp ve biyoloji alanlarındaki problemlere çözüm bulmayı hedefleyen, biyomedikal alandaki tüm sanayi ve araştırma kurumlarında tasarım, üretim, uygulama ve AR-GE çalışmalarında başarı ile görev alabilecek, yaratıcı, problem çözmede sistematik yaklaşıma sahip, takım çalışmasına yatkın, çevreye duyarlı ve sosyal ilişkilerde etkin, ekonomik ve mesleki etik bilincine ve lider özelliklerine sahip biyomedikal mühendisleri yetiştirmektir.

Misyonumuz

Uluslararası düzeyde lisans eğitimi vererek teknolojik gelişmeleri takip edebilen, interdisipliner sahalarda etkin çalışabilen, nitelikli ve özgüvene sahip olan biyomedikal mühendisleri yetiştirmektir.

Bilgi ve teknoloji üretimini sağlayan araştırmalar yaparak bilimsel bilgi birikimine katkıda bulunmak ve ulusal sanayinin problemlerine çözümler üretmektir.

Vizyonumuz

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü uluslararası standartlarda eğitim vererek alanında Türkiye ve dünyanın en saygın bölümlerinden biri olmayı hedeflemektedir. Bu hedef kapsamında temel değerlerimiz, araştırmacı ve sorgulayıcı eğitim ile toplum yararını gözeterek evrensel bilim ve teknolojiye öncülük etmektir.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin