2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi (25.06.2019)

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Zonguldak Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda 18 Haziran 2019 Salı Günü düzenlenen 2018-2019 Akademik yılı Mezuniyet Törenine Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Devrek Belediye Başkan Vekili Hüsnü Işık,  akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Devlet Konservatuarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, İlahiyat Fakültesi ve Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan öğrencilerimizin, stada gruplar halinde girerek protokolün önünden geçişi ile başladı. Bazı öğrenciler  taşıdıkları pankartlarla ilginç mesajlar verdi. Protokol üyeleri ve aileler ise öğrencileri geçit töreninde ayakta alkışladılar.

Program öğrencilerin sahadaki yerlerini almasının ardından konuşmalar ile devam etti. Törende konuşan 2017-2018 Akademik Yılı üniversite birincisi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu Mukaddes Aksoy, üniversite ortamının kazandırmış olduğu özveri, paylaşma, dayanışma, dinamizm ve bilimsel bakış açısıyla yeni bir hayata başladıklarını söyledi. Aksoy,  bugünlere ulaşmada destekleri olan ailesine, rahat bir ortamda kaliteli ve nitelikli eğitim imkanı sunan başta Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı olmak üzere Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ailesinin her bir üyesine teşekkürlerini iletti.

Konuşmalarına,  2018-2019 Akademik Yılı'nda toplam 5 bin öğrenciyi mezun etmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyerek başlayan Rektörümüz, eğitim hayatına başladıkları günden bu güne üniversitenin gelişmeye devam ettiğini ve önümüzdeki yıl İletişim Fakültesi ve Adalet Yüksekokuluna ilk defa öğrenci alınacağını söyledi.  Prof. Dr. Çufalı, akredite olan fakülteler, "engelsiz üniversite" yolunda alınan ödüller, uluslararası başarılar elde eden öğretim üyeleri ve öğrenciler, uluslararası kuruluş ve üniversitelerle gerçekleşen anlaşmalar ve başarılar elde eden sporcularımız ile nicelik ve nitelik olarak üniversitenin büyümesinin süreceğini vurguladı. Prof. Dr. Mustafa Çufalı yeni bir hayata başlayacak gençlere, üniversitede edindikleri tecrübe ve eğitimlerin onlara bir yol gösterici, bir ışık olmasını temenni ederek eğitimin bir ömür boyu devam eden bir süreç olduğunu söyledi. Rektörümüz konuşmasını, öğrencilere dönerek "mutluluğun insanlara faydalı olmaktan geçtiğini unutmayın. Doğruluktan ayrılmayın. Hep iyilik ve güzellikle anılacak bir geleceğiniz olsun, hayatınız verimi, sevinçli, huzurlu olsun.  Yenilikçi ve girişimci olun, cesaretli olun, risk alın. Evrensel değerlere asla sırtınızı dönmeyin. Yeni yaşamlarınızın daima başarı ve mutluluk getirmesini diliyor, yolunuz açık olsun" diyerek sonlandırdı.

Vali Erdoğan Bektaş ise konuşmasında, öğrencilere şehri ve üniversiteyi hep güzel hatıralarla hatırlamaları temennisinde bulunarak, mezuniyette emeği olan akademik personeli, aileleri kutladı,  mezunların gelecekte ülkemize ve milletimize hizmetlerinde başarılar diledi.

Konuşmaların ardından üniversitemiz birincisi Mukaddes Aksoy, Vali Erdoğan Bektaş ve Rektörümüz eşliğinde, mezuniyet yaş kütüğüne plaket çaktı, protokol tarafından Üniversite okul birincilerine, fakülte ve yüksekokullar ile konservatuarda dereceye giren öğrencilere ödülleri ve mezuniyet belgeleri verildi.   

Ödül takdimi sonrasında mezuniyet yemini eden öğrenciler, kep atarak mezuniyeti kutladı. Öğrencilerin keplerini hep birlikte fırlattığı anlar renkli görüntülere sahne oldu.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin