Biyomedikal Mühendisliği Teknoloji Seminerleri – Konferans

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen "Biyomedikal Mühendisliği Teknoloji Seminerleri" kapsamında Amerika Birleşik Devletleri Silikon Vadisinde faaliyet gösteren "Maxim Integrated" Ar-Ge firması 11 Kasım Pazartesi Günü Sezai Karakoç Kültür Merkezinde konferans verdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Seda Tığlı Aydın, Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğr. Üyesi Prof. Dr. Aydın Mungan ile üniversitemiz akademik-idari personeli ve öğrencilerimizin katıldığı konferansta, Maxim Integrated  Genel Müdürü Ali Ekici, İstanbul Ofis Yazılım ve Ar-Ge Direktörü Dr. Çetin Seren, Dr. Alisher Kholmatov, Dr. Yağmur Gök ve Dr. Görkem Ülkar  konuşmacı olarak yer aldılar.

Giyilebilir sağlık ve mikroişlemciler alanındaki gelişen teknolojiler konusunda öğrencilere farkındalık sağlanması amacıyla düzenlenen etkinlikte biyosensörler, giyilebilir sağlık, mikroişlemciler ve uygulamaları, biyoalgoritmalar, otomotiv sektöründe emniyet ve uyarı akıllı kamera sistemleri, 360 derece surround-view, görüntü algılama ve otonom sürüş, çok yüksek çözünürlüklü navigasyon / dokunmatik ve çift yönlü ekran ön panel bilgi ve görüntü sistemleri, nesnelerin internette kullanımı hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Otomotiv sektörü veri iletişimi dışında, yeni nesil biyomedikal / çevresel ve görüntü sensör algoritmaları, yazılımları ve Elektronik Tasarım Otomasyonu alanında da Ar-Ge çalışmalarını anlatan konuşmacılar, son dönemlerde hem dünyada hem ülkemizde tartışılmaya başlayan yapay zeka ve gelişimi konusuna da değindiler. Yapay zekânın günümüz teknolojilerine etkileri ve çalışma alanları, otonom sistemler ve robot uygulamaları,  yapay zekanın kullanıldığı alanların yanı sıra derin öğrenme, makine öğrenimi, görüntü işleme ve büyük veri konuları da  seminerde geniş biçimde ele alındı.  

Seminer sonunda konuşmacılara Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Aydın Mungan ve Prof. Dr. Seda Tığlı Aydın tarafından plaket ve teşekkür belgesi verildi. İlginin yoğun olduğu konferans, bilgi verilen alanlarda çalışmak isteyen öğrencilerin sorularının cevaplanması ile tamamlandı.

Etkinliğin Videosuhttps://www.youtube.com/watch?v=gwBut04Raq8

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin