Olympus Medikal Sistemler Endoskopi ve Laparoskopi Cihazları – Teknik Eğitim

Olympus Medikal Sistemler’in Türkiye yetkili satıcılığını yapan ve aynı zamanda yetkili bakım ve onarım servisi hizmeti veren Mega Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş.’ye 24 Ekim 2015 günü BEÜ Biyomedikal Öğrenci Topluluğu tarafından gezi düzenlendi.

Firmada yapılan kısa karşılama konuşmasının ardından, firma yetkilileri katılımcı grubu ikiye ayırdı. Bir grup alt kat tamir atölyesinde uygulamalı eğitim alırken, diğer grup idari katta firma yetkilisi tarafından yapılan Powerpoint sunumu aracılığıyla teorik eğitim aldı. Verilen molada firma tarafından yapılan ikramların ardından gruplar yer değiştirerek her iki grubun da teorik ve uygulamalı eğitim alması sağlanıldı.

Teorik eğitim bölümünde Olympus Medikal Sistemler tarafından üretilen endoskopi ve laparoskopi cihazlarının genel tanıtımı, diğer marka cihazlardan farklılıkları, kullanımı, servis bakım ve onarımı süreçleri hakkında bilgi verildi. Uygulamalı eğitim bölümünde ise Mega A.Ş’ye onarım için gönderilen çeşitli cihazların arıza tespit, kontrol ve tamir süreçleri ve uyulması gereken standartlar hakkında bilgi verildi. Aynı zamanda isteyen katılımcılara cihazlar üzerinde hava kaçağı testi yapmalarına imkan sağlandı.

Her iki grubun da eğitimlerini tamamlamasının ardından katılımcılara katılım sertifikaları verilerek toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Ardından yapılan serbest zaman etkinliğinde katılımcıların Kadıköy iskelesi ve çarşısı çevresinde dinlenerek vakit geçirmeleri sağlandı.